Teade õigusabi osutamise kohta!

Hea Eesti elanik!
Sul on õigus saada riigi toel kvaliteetset õigusabi. Eesti Õigusbüroo OÜ annab soodsat õigusabi Eesti inimestele, kes teenivad vähem kui 1,5-kordne Eesti keskmine brutosissetulek, s.o: 1730 eurot kuus (2017. a I kvartali andmed). Esimesed kaks tundi on tasuta. Õigusabi osutamist rahastab Justiitsministeerium.

Õigusabi osutatakse üle Eesti väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja vormides: kohapealne konsultatsioon, telefoni ja e-kirja teel ning veebis. Kliente nõustatakse nii kohtuvälises menetluses kui ka kohtus. Samuti aidatakse dokumente koostada ja ametiasutustega suhelda.

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu. Tasuta õigusabiteenust saab ainult klient, kes on sõlminud Eesti Õigusbürooga lepingu.

Õigusabi osutamist rahastatakse kolmes etapis, järgides süsteemi 2 + 3 + 10. Esimesed 2 tundi: 5 eurot lepingutasu, v. a alaealised. Riik rahastab 100% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast. Järgmised 3 tundi: 20 eurot tunnis. Riik rahastab 50% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast. Järgmised 10 tundi: 40 eurot tunnis. Riik ei rahasta.

Kõige lihtsam ja kiirem viis on registreerida ennast interneti teel Eesti Õigusbüroo kliendiks. Seejärel saab jurist kohe tööle asuda, ning see on ka kiireim viis, kuidas pääseda juristi vastuvõtule. Registreerida saab internetis www.juristaitab.ee.

Eesti Õigusbüroo meeskonda kuuluvad kümned kogenud ja kvalifitseeritud õigusnõustajad. Klientidega kohtutakse 15 kontoris: Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Kõige tulemuslikuma lahenduse oma probleemile saad siis, kui pöördud Eesti Õigusbüroo juristi poole võimalikult varakult.

Lisainfo: tel: 688 0400 e-post: abi@juristaitab.ee

GREEN RAILWAY projekt

GREEN RAILWAY
Endiste kitsarööpmeliste raudteeliinide taaselustamine läbi keskkonnasõbraliku turismimarsruudi.

Hoolas vaatleja märkab Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti metsade ja põldude vahel vanu raudteetamme, mis on meenutus kunagistest kitsarööpmelistest raudteeliinidest. Kuigi liinid suleti ammu, on vanad raudteetammid ajale hästi vastu pidanud. Just sellele ajaloolisele trassile loovad eestlased ja lätlased koos ühise matkatee. LOE SIIT!

Veekatkestus Õisu alevikus

TEADE!

Seoses õhuliini hooldustöödega on Õisu alevikus veekatkestused teisipäeval 04.07.2017.a kella 10.30-16.30 ja kolmapäeval 05.07.2017.a. kella 10.30-16.15.

Mammograafiabuss tuleb Viljandimaale

Alates aprilli kuust on Viljandimaal liikvel mammograafiabuss, mis ootab sihtrühma naisi rinnavähi sõeluuringule. Mammograafia on oma olemuselt rinnanäärme uuring, mida viiakse läbi spetsiaalse rindade uurimiseks loodud röntgenaparaadi abil.

Kuigi rinnavähk on naistel kõige sagedamini esinev pahaloomuline kasvaja on see varajases staadiumis avastamise korral teiste kasvajatega võrreldes siiski suhteliselt hästi ravitav.

Rinnavähi tekkimise täpsed põhjused ei ole teada, kuid rinnavähi risk tõuseb vanuse suurenedes. Eriti tähelepanelikud peaksid olema naised, kelle suguvõsa naisliinis on esinenud rinnavähki või kellel esineb muid riskitegureid, nagu varane menstruatsioonide algus, hiline menopaus, mittesünnitamine või esmasünnitamine pärast 30. eluaastat. Riskiteguriteks peetakse ka rasvumist, suitsetamis ja sagedast alkoholi tarvitamist.

  1. aastal on rinnavähi sõeluuringule oodatud 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965 ja 1967 aastal sündinud ravikindlustatud naised. Nimetatud aastatel sündinud naistel ei ole vaja uuringule minemiseks saatekirja. Vajalik on vaid eelnev registreerimine, mida saab teha telefonil 731 9411.

Naised, kes ei kuulu sel aastal sihtrühma saavad samuti uuringul osaleda, kuid selleks on vaja eelnevalt saatekirja.

Lisainfot mammograafiabusside ajakava kohta leiab www.haigekassa.ee

Mammograafiabusside ajakava Viljandimaal:

17.-18. aprill Nuia Perearstikeskuse ees

19.-20. aprill Abja Paluoja (Pärnu mnt.30)-Abja vallamaja juures

21.aprill-10.mai AS Viljandi Tervisekeskus (Turu 8/10)

11.-12. mai Suure-Jaani (Lembitu 42)