Omniva korrastab Mulgi valla kirjakastide võrgustikku

Omniva korrastab veebruaris Mulgi valla kirjakandekastide võrgustiku, mille tulemusel paigutatakse vähekasutatud kirjakastid nähtavatesse ja käidavatesse asukohtadesse. Vähekasutatud kirjakastidele leitakse uued asukohad kohaliku omavalitsusega koostöös.

„Kirjakastide võrgustik on korrastamata juba pikki aastaid, kuid inimeste liikumisteed ja harjumused on selle aja jooksul kardinaalselt muutunud. Selleks, et postiteenuse kasutamine muutuks inimestele mugavamaks, soovime paigutada kirjakastid asukohtadesse, kus kohalikel elanikel on neid kõige mugavam kasutada,“ ütles Viljandi jaotuskeskuse juht Egle Starostin.

Kirjakastide võrgustiku uuendamine johtus Omniva läbiviidud vaatlusest, kust selgus, et veerand Eesti kirjakastidest asuvad kõrvalistes asukohtades ning neid ei kasutatud kuu aja jooksul kordagi.  Vähese kasutusega kastid moodustavad pooled kõikidest kirjakastidest. Samuti kinnitas uuring Omniva enda statistikat, mille järgi kasutavad inimesed käidavates kohtades asuvaid kirjakaste rohkem, isegi kui vähemkäidavas kohas asuv kirjakast on elu- või töökohale lähemal.

Tühjade kirjakastide kontrollimine tähendab aga suurt ajakulu postiljonidele, mille tõttu pikenevad kirjakanderingid ning suurenevad kulutused.

Kirjakastide asukohtade valikul arvestatakse valla ettepanekuid. Pärast käidavamate asukohtade väljaselgitamist teatatakse uute kirjakastide asukohad, kuid lähtutakse eeldusest, et igal juhul jääksid kirjakastid mõistlikusse kaugusesse, tulenevalt seaduses esinevatest nõuetest.

PS. Kirjakastid on need, mida inimesed kasutatavad kirjade saatmiseks. Postkaste, mille kaudu inimestele ja ettevõtetele/asutustele posti kätte toimetatakse, ümberkorraldus ei puuduta.